Ana Sayfa / Deniz Grubu / Copper Coat - Aquarius Marine Coatings

COPPER COAT - AQUARIUS MARINE COATINGS

Menşei  İngiltere


Copper Coat - Aquarius Marine Coatings

Coppercoat deniz boyası ise; +10 yıl ömürlü, dünyada su bazlı epoksi reçine bazlı bakırca zengin, değişik formülasyon ve kimyasal özelliği bulunan nadir bir İngiliz üründür. Polyester Ahşap, sac, alüminyum teknelere uygulanabilir.

www.coppercoat.com"Coppercoat" bir İngiliz Markası Olan Aquarius Marine Coatings Tarafından Üretilmektedir.

Tarihçe;
1980 yılında geliştirilen ve 1991 yılından beri ticari olarak piyasaya sürülmüş olan Coppercoat, tekne dünyasındaki en güçlü ve en uzun ömürlü zehirli boya olma özelliğine sahiptir. Coppercoat zehirli boyası, su bazlı epoksi reçinenin saf bakır tozu ve biyositlerle karıştırılması ile oluşturulmuştur. Yoğun bakır katkılı zor aşınan epoksi reçine özelliğine sahip bu boya, tüm dünyada binlerce tekne sahiplerinin yıllık bakım masraflarını azaltmakta aynı zamanda bakım süresini kısaltmaktadır.

Nasıl Korur;
Tekneniz denize indiğinde deniz suyu tarafından saf bakır tozu ile tepkimeye girer ve bunun sonucunda bakır oksit oluşur. Yüksek etkili zehirli boya Coppercoat, yüzey iyice bozularak bakır oksit oluşumundan sonra bakır hidroksite dönüşene kadar yüzeyin temiz kalmasını sağlar. Bu aşamada oluşan yüzey son derece dayanıksız olup teknenin hareketleriyle çok ince bir tabaka halinde yok olur ve alttan çıkan ve bakır yönünden zengin yüzey Coppercoat'un ilk sürüldüğü gibi olup tepkimeyi yıllarca sürdürür.

1993'te İndirilmeden Önce   2003'te Karaya Çekildiğinde
 
Aktif COPPERCOAT okside olarak zaman içinde kahve renginden yeşile dönüşür.

Coppercoat'un ortalama uygulama kalınlığı, 250 mikron ve her yıl aşınma miktarı 10 mikrondan az olduğu düşünülürse bu ürünün yıllarca dayanacağını tahmin etmek güç değildir. 2011 yılında " Yachting Monthly " dergisi 8 yıl önce bu boyayı kullanan bir tekneyi belgelemiş ve bunun "Büyük Bir Başarı" başlığı ile iyi bir ürün olduğunu belirtmiştir. Bunun ötesinde epoksinin doğal su geçirmezlik özelliği dolayısıyla Coppercoat kullanımı GRP ( Cam elyaf takviyeli polyester ) teknelerde oluşan ozmoz olayını engelleyen, çelik teknelerde korozyona karşı ekstra koruma sağlar.

Boya içindeki bakır tozlarının epoksi reçine ile tamamen sarılı olması nedeniyle boya iletken değildir Bu sayede çelik ve alüminyum teknelerdeki elektrolitik veya katotik çürüme sorunları da ortadan kalkmış olur. Ancak yine de bu uygulamada da tutya her zamanki gibi teknelere konulması gerekir.

  Avantajları;
  Coppercoat aşağıda yazılı sebeplerden dolayı yüksek performans ve düşük   maliyet arayanların tercihidir!

  Uzun Dayanım Ömrü;
  Coppercoat standart zehirli boyaların aksine yillarca etkin olarak kullanılabilir.   Araştırmalar ürünün beklenen ömrünün 10 yıldan fazla olduğunu   göstermektedir.

  Ekstra Verimlilik;
  Yüksek dozda bakır ve biyosit karışımı temiz bir gövdenin garantisidir.   Motoryat sahipleri bu ürün sayesinde daha düşük devirlerde daha yüksek   hızlara ulaşarak daha az yakıt harcadıklarını ve motorlarının daha az   aşındığını belirtmektedirler. Profesyonel yarışçılar gerek duyarlarsa yüzeyi   cilalayabilirler.GRP (Camelyaf Takviyeli Polyester) Teknelerde Ozmoz Koruması;
Coppercoat, su geçirmeyen epoksi reçinedir. Böylece Coppercoat uygulanmış GRP teknelerde ozmoza karşı korunmuş olurlar.

Düşük Bakım Maliyeti, Pahalı ve zaman alan yıllık kazıma ve tekrar boyamaya son! Belli aralıklar ile (senede bir kere) gövdeyi ıslatarak temizleme ile lez oluşumunu engellemek yeterlidir.

Performans ;
Coppercoat sadece %99 saflıkta bakır kullanır, böylece maksimum bakir oksitin oluşumunu garantiler. Yapılan testler daha az bakir kullanılan veya bakır-nikel gibi alışımlar içeren ürünlerin performanslarının düştüğünü göstermiştir. Coppercoat'un hacimsel saf bakır içeriğii % 83 dür. Bu eşsiz kombinasyon küçük partikül boyutları ile birleşince Coppercoat'un piyasadaki en tatminkar ve bakır yönünden zengin zehirli boya olmasını sağlar yedinci, sekizinci, ve dokuzuncu sezonlarını yaşayan müşterilerce belirtildiği gibi Copercoat'un kanıtlanmış uzun dönem performansına şüphe yoktur.

KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER

J Prop-Marine Proreller

Pervane kanat ayarları, karaya çekilmeden deniz içinde yapılabilen, şaftlı ve S Drive pervaneler imal eden

Antal

Her türlü yelkenli tekneler için güverte ekipmanları olan alüminyum/krom winchler, 30mm’den 250mm’e kadar

Bamar

Bamar, her türlü yelken sarma sistemleri üreten İtalyan firmasıdır. Genoa, anayelken, balon sarma sistemlerini...